شکوفایی فیروزه کوبی در اصفهان

فیروزه کوبی جز زیباترین و شگفت آور ترین آثار هنری رایج در کشور میباشد که از سنگ زیبای فیروزه به صورت خلاقانه و با مهارت بر روی ظروف و زیورآلات استفاده میگردد، که فیروزه کوبی روی مس از معروف ترین آنها است.


شکلات خوری فیروزه


استفاده از سنگ فیروزه ی موجود در معادن به هزاران سال پیش میرسد اما هنر فیروزه کوبی حدود 60 یا 70 سال پیش توسط فردی به نام یوسف حکمیان به ایران آوزده شد و اولین آثار فیروزه کوبی در مشهد شکل گرفت.اما در مشهد زیاد دوامی نداشت.


سنگ فیروزه اصل


بیست سال پس از آن توسط حاج داداش که فردی هنر دوست بود، به اصفهان آوده شد تا بنای رشد فیروزه کوبی را د اصفهان فراهم کند.میتوان او را فردی موفق نامید، چرا که در حال حاضر فیروزه کوبی در اصفهان بیش از هر جای دیگری رواج دارد و زبانزد عام و خاص شده است، به گونه ای که اگر کسی قصد خرید فیروزه کوبی را داشته باشد، حتما به اصفهان سری میزند.


خرید شکلات خوری فیروزه


شکلات خوری با ارتفاع 20 سانتی متر و فیروزه کوبی از جمله زیباترین آثار فیروزه کوب اصفهان به شمار میرود که از سنگ فیروزه ی اصل از معادن نیشابور استخراج میشود، تولید شده است و همین که از آثار گروه آقاجانی میباشد یعنی اصالت و مرغوبیت بسیاری دارد.


شکلات خوری فیروزه کوب


اصالت این شکلات خوری زیبا که به قیمت 325000 تومان میباشد، را فروشگاه بزرگ تک سبد از عرضه کنندگان برتر فیروزه کوبی در ایران است، تضمین میکند.